בר מתוקים לבר מצווה – איך להוציא את המקסימום מתקציב המתוקים?

בר מתוקים לבר מצווה עלול להיות אטרקציה יקרה מאוד אם לא יודעים כיצד לקנות את הממתקים בצורה מושכלת. להלן מספר דרכים בהן ניתן להבטיח ניצול מקסימלי של תקציב המתוקים לבר מצווה.

כיום אין הורה שלא מודע לכך שהוא חייב לדאוג שיהיה בר מתוקים לבר מצווה.

מצד אחד, זאת אטרקציית חובה שלא ניתן לפסוח עליה כשמתכננים אירוע בר מצווה, אך במקביל לכך, הורים רבים גם מודעים לעובדה שעמדות מתוקים יכולות לעלות הרבה כסף.

כתוצאה מכך, הם מנסים ככל הניתן לצמצם את עלויות הכרוכות בהכנת עמדות הממתקים לבר המצווה.

ישנן מספר דרכים מומלצות שבעזרתן ניתן לצמצם את העלויות הכרוכות בהכנת בר מתוקים לבר מצווה:

מתחילים לקנות ממתקים מוקדם ככל הניתן

אורך חיי המדף של מרבית הממתקים הוא ארוך מאוד. ממתקים בדרך כלל מחזיקים לפחות חצי שנה, ואף אפילו יותר אם הם מאוחסנים כראוי. כך שאין סיבה לחשוש לקנות ממתקים כמה חודשים לפני אירוע בר המצווה.

למעשה, יש מספר יתרונות כשקונים ממתקים לבר המצווה מוקדם ככל הניתן:

  • מרווח תמרון גדול יותר בהחלטות הרכישה.
  • סיכוי גדול יותר שהממתקים שרוצים לקנות יהיו במלאי.
  • זמן רב יותר לנהל משא מתן מול ספקי הממתקים.
  • הזדמנויות גדולות יותר לנצל מבצעים.

קנייה מספקי ממתקים סיטונאים

אחת הטעויות הגדולות ביותר של הורים בהכנת בר מתוקים לבר מצווה היא לקנות את הממתקים בסופר. מחירי המתוקים והחטיפים יהיו גבוהים מאוד ביחס לכמות הגדולה שקונים.

לכן, קנייה גדולה של מתוקים לאירוע בר המצווה צריכה להתבצע מול ספק סיטונאי. דרכו ניתן לרכוש כמות גדולה במחיר נמוך בהרבה מהסופרים והמינימרקטים.

חבל שתקציב המתוקים לבר המצווה יתבזבז על רווח הקמעונאי אם ישנה אפשרות לקנות ישירות מספק סיטונאי. אז רכשו ממתקים רק מספק סיטונאי.

בר מתוקים לבר מצווה – קנייה מסיטונאים
בר מתוקים לבר מצווה – קנייה מסיטונאים

קונים כמות ממתקים לפי מספר המוזמנים

טעות נוספת שעושים הרבה הורים בהכנת עמדות מתוקים לבר המצווה היא, קנייה גדולה מדי של ממתקים.

אין ספק שילדים ומבוגרים כאחד אוהבים מתוק, אך לא צריך להניח שכל האורחים בבר המצווה יאכלו מתוקים ללא הגבלה. בדרך כלל יהיו אורחים שיאכלו יותר מתוקים ואורחים שיאכלו פחות מתוקים ולכן הכמות הנדרשת מתקזזת.

בעקבות כך, ההמלצה היא לא לקנות כמות של יותר משליש קילו ממתקים פר אורח באירוע.

קניית ממתקים במבצע

מי שלא קונה ממתקים לבר מצווה בשנייה האחרונה יכול לחכות לקנות ממתקים כשיש מבצעים. קניית ממתקים רק כשיש במבצע היא אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך כסף על בר המתוקים.

במידה והתחלתם ליצור קשר מספר חודשים לפני אירוע בר המצווה, בררו לגבי מבצעים קיימים ועתידים. ניתן די בקלות לחסוך עד 20% מעלויות קניית הממתקים! 

השתמשו בכלי הגשה חד פעמיים

בעמדות מתוקים חשוב לדאוג לצורת הגשה מסודרת של הממתקים. למשל, לאחסן סוכריות קטנות בצנצנות ולהגיש חטיפי שוקולד בקערות גדולות.

הורים רבים בוחרים לרכוש כלי הגשת מיוחדים מזכוכית/חרסינה אצל ספקי הממתקים או בחנויות כלי הבית, מה שמגדיל משמעותית את עלויות הכנת עמדת המתוקים.

עם זאת, מי שרוצה לחסוך את העלויות הללו יכול להשתמש בכלי הגשה חד פעמיים מפלסטיק ו/או מנייר. חנויות כלים חד פעמיים מציעות מגוון רחב של כלי הגשה מעוצבים במחירים זולים.

כלים חד פעמיים להגשת מתוקים
כלים חד פעמיים להגשת מתוקים

העסקת חברה המתמחה בעמדות מתוקים

הדרך הטובה ביותר לחסוך את עלויות הכנת בר מתוקים לבר מצווה, ועל הדרך גם לחסוך המון כאב ראש ועבודה קשה, היא להעסיק חברה המתמחה בשירותי בר מתוקים לאירועים.

חברות המתמחות בהכנת עמדות מתוקים כבר עובדות עם ספקי ממתקים ויש להן את כל ציוד ההגשה הנדרש. כך שהן יכולות לספק ללקוחות שלה את המחיר הכולל הזול ביותר לבר המתוקים.

מומלץ ליצור קשר עם החברות הללו ולקבל הצעת מחיר לעמדת מתוקים עבור בר מצווה. יכול מאוד להיות שתגלו שעלות השכרת החברה תואמת את התקציב שקבעתם.